Hodowla ślimaka Helix aspersa Müller

“Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.”

I. OFERTA SPRZEDAŻY

1.REPRODUKTORY    Reproduktory są wyselekcjonowanymi podczas tuczu ślimakami, które mają służyć jako przyszłe stado zarodowe. Do reprodukcji przeznaczane są ślimaki odpowiedniej wielkości, dojrzałe płciowo ale nie rozmnażające się wcześniej i przetrzymywane w chłodni nie krócej niż 3 i nie dłużej niż 4 miesiące. Minimalny okres hibernacji pozwala na przerwanie cyklu rozwojowego ewentualnie występujących pasożytów jakimi są roztocza ślimacze. Dzięki temu zabiegowi trafiający do reprodukcji ślimak jest wolny od tego pasożyta. Nieprzekraczanie maksymalnego okresu hibernacji reproduktorów zapobiega zbyt długiemu okresowi ich kondycjonowania po wybudzeniu na wiosnę. Ślimak hibernowany w odpowiednich warunkach chłodniczych oraz nie dłużej niż 4 miesiące, pozostaje po wybudzeniu w dobrej kondycji i ze stratami nieprzekraczającymi 1-2%. Ponadto ślimaki przeznaczone do reprodukcji, w trakcie przygotowywania ich do hibernacji oraz zaraz po ich wybudzeniu na wiosnę, poddajemy zabiegowi wzmacniania ich odporności. Zanurzane są w roztworze odpowiednio dobranych probiotyków, które zapobiegaja rozwojowi patogennej flory na powierzchni ślimaków oraz w ich otoczeniu. Zmniejsza to ryzyko chorób bakteryjnych oraz grzybic obniżających efekt końcowy reprodukcji. Dobre stado reprodukcyjne, utrzymywane w odpowiednich warunkach w trakcie reprodukcji, powinno w ciągu 3-3,5 miesiąca dać ilość kokonów taka samą, jaką ilość ślimaków wypuściliśmy na stoły reprodukcyjne.

Oferujemy:
    - wyselekcjonowane reproduktory najwyższej jakości z gatunku Helix aspersa Müller do rozpoczęcia własnej hodowli.
    - ceny od 25 zł / kg
    - przy podpisaniu umowy bezpłatna pomoc i doradztwo w przygotowaniu się do sezonu oraz w trakcie jego trwania
    - kompleksowe, bezpłatne szkolenie z zakresu hodowli ślimaków (koszt szkolenia bez umowy - 200 zł)

Do wyhodowania 1 tony ślimaków potrzeba ok. 1500 szt. ślimaków zakładając 30% strat w trakcie całego sezonu.
Na 1 kg ślimaków po hibernacji wchodzi ok. 130 sztuk.
2.PODROSTKI i NIEDOROSTKI    Podrostki, błędnie nazywane przez wielu hodowców „oseskami”, są małymi ślimakami mającymi maksymalnie 10 dni życia. Przeznaczone są one do dalszego tuczu w parkach hodowlanych. Od lutego do kwietnia włącznie wypuszczane są z kuwet inkubacyjnych bezposrednio do tunelu foliowego lub w maju do parków hodowlanych zewnętrznych. Zakładając ok 20% straty w trakcie tuczu, przeznaczyć należy ok 120 000 sztuk małych ślimaków do wyhodowania 1 tony zbioru slimaków. Ponieważ sprzedaż podrostków na kilogramy nie daje nam absolutnie żadnej pewności zawartej tam liczby ślimaczków, gdyż np. namoczone wodą podwoją swoją wagę, nie sprzedajemy ich w ten sposób a jedynie w przeliczeniu na sztuki. Podrostki transportowane są do dalszej hodowli w kuwetach inkubacyjnych. Eliminuje nam to ryzyko uszkodzenia ich podczas transportu gdzie przegęszczone mogłyby nie przetrwać podróży na większą odległość. Z sukcesem i bez strat transportujemy podrostki na duże odległości np. do Włoch czy do Hiszpani. Nie należy się również obawiać zmiany środowiska. Niektórzy hodowcy uważają, iż ślimaki urodzone w jednym rejonie kraju źle znoszą adaptację do innych warunków środowiskowych. Jest oczywiście pewien czas (ok 1 tyg.) w trakcie którego ślimaki wypuszczone do parków muszą się zaaklimatyzować. Jest to jednak żadna różnica czy trafi on na pole oddalone od reproduktorni o 20 m czy o 2000 km. Tak czy inaczej zmienia mu się środowisko ze sztucznego jakie panowało w kuwecie inkubacyjnej na środowisko naturalne z dostępem do świeżego powietrza i z różnicami temp. w ciągu doby.
    Niedorostki są ślimakami które nie zdążyły dorosnąć do odpowiedniej wielkości w danym sezonie. Zostają one na jesień zebrane z parków zewnętrznych i zahibernowane. Przeznaczone są do wypuszczenia na wiosnę bezpośrednio na roślinność zieloną w parkach hodowlanych. Są to slimaki które nie mają wywiniętego brzegu skorupy oraz nie przekroczyły 7 g wagi.

Oferujemy:
    - 1-7 dniowe ślimaki do wypuszczenia w tunelu foliowym lub bezpośrednio do parku hodowlanego (dostępność marzec - maj)
    - ceny od 1,80 zł / 100 szt.- ok 2 miesięczne ślimaki niedorostki do wypuszczenia bezpośrednio w parkach hodowlanych (dostępność listopad – kwiecień)
- ceny od 2 zł / kg
3.KOKONY    Hodowlę ślimaków można również rozpocząć od zakupu kokonów. Pozwala to zaobserwować proces inkubacji jajeczek oraz wylęgu z nich małych ślimaków. Jeden kokon z gatunku Helix aspersa Muller zawiera średnio ok 100 jajeczek. Wybiera się je z kubków lęgowych do kuwet inkubacyjnych. Do jednej kuwety trafia od 15 do 30 kokonów. Układane są one na podłożu o kwaśnym pH które zapobiega rozwojowi pleśni w trakcie inkubacji. Ważne jest to by do jednej kuwety nie trafiły kokony z dwóch różnych zbiorów, gdyż może dojść wtedy do kanibalizmu. Wylęgnięte wcześniej od innych ślimaki mogą zjeść nie rozwinięte jeszcze do końca kokony. Czas inkubacji trwa o 2 tyg i zależy od temperatury otoczenia. Dlatego z powodzeniem można opóźnic o ok miesiąc wylęg pierwszysch kokonów i przyspieszyć wylęg ostatnich. Można w ten sposób uniknąć ogrzewania zimą tunelu dla niewielkiej liczby ślimaków.

Oferujemy:
    - kokony pakowane po 20 -25 szt.
    - ceny od 1,60 zł / kokon (ok. 100 jajeczek w kokonie)

Na tonę zbioru potrzeba szacunkowo ok. 1200 kokonów (zakładając ok. 20% strat w trakcie sezonu).
4.ŚLIMAKI KONSUMPCYJNE Helix aspersa Müller oraz Helix aspersa MaximaOferujemy:
Najlepszej jakości ślimaki konsumpcyjne,
- żywe, zahibernowane
- sortowane na klasy wielkościowe oraz jakościowe
- pakowane w worki żyłkowe oraz skrzynki plastikowe od 5 kg wzwyż
- transport w warunkach chłodniczych
- przy większych zamówieniach transport na terenie Europy gratis
- minimalne zamówienie 1 kg
- ceny od 4 zł / kg
5.PASZA DLA ŚLIMAKÓW    Podstawą prawidłowego wzrostu ślimaków, oprócz zapewnienia im odpowiednich warunkow środowiskowych, jest ich żywienie. Ślimaki potrzebują zarówno paszy zielonej jak i treściwej. Na samej zielonce nie są w stanie dorosnąć do zbioru w trakcie jednego sezonu, dlatego potrzebują odpowiednio zbilansowanej paszy tresciwej. Najlepsze efekty daje pasza z ekstrudowanych składników. Proces ten, polega na „przeciśnięciu” nasion zboż i innych składników paszy, przez specjalną prasę. Przy jej wylocie, znajduje się matryca, o niewielkich otworach. W skutek działania ekstrudera, surowiec poddany zostaje działaniu wysokiego ciśnienia (>20 MPA) i temperatury (>100oC). Na skutek działania wymienionych czynnikow, wewnątrz ziaren, zachodzą wyraźne zmiany biochemiczne. Dochodzi do rozerwania wiązań, tworzących II, III i IV rzędową strukturę białek, a także do żelatynizacji skrobi. W skutektego, zarowno białka, węglowodany jak i tłuszcze, cechują się lepszą dostępnością dla zwierząt. Poddanie surowca procesowi ekstruzji, zwiększa także strawność włokna i ogranicza jego działanie antyodżywcze. Zalet ekstruzji jest jednak znacznie więcej. Poddanie surowca działaniu wysokiej temperatury ogranicza działanie wielu związkow antyżywieniowych, takich jak inhibitory proteaz, lektyny, czy taniny. W skutek tego, możliwy jest wyższy udział niektorych surowcow paszowych w składzie mieszanek. Ekstruzja ogranicza rownież aktywność niektorych enzymow, przez co, pasze cechuje większa trwałość. Rownie ważną zaletą ekstruzji, jest zniszczenie większości mikroorganizmow (zarowno grzybow, jak i bakterii), obecnych w surowcach paszowych. Nie tylko wydłuża to termin przydatności do skarmiania. Zapobiega rownież występowanie niektorych chorob (salmonelloza), oraz ogranicza ryzyko skażenia surowca mykotoksynami. Nie można także zapomnieć, o korzystnym wpływie, jaki ekstruzja wywiera, na smakowitość paszy. W trakcie żelatynizacji, skrobia rozkłada się na prostsze, słodsze związki, chętniej spożywane przez zwierzęta. Działanie wysokiej temperatury, usuwa rownież nieprzyjemny smak niektorych surowcow (soja, bobik), niekorzystnie wpływający na pobieranie paszy przez zwierzęta (Źródło tekstu: http://www.farmer.pl)

Oferujemy:
najlepszej jakości paszę dla ślimaków firmy Nutri-Stemp, stworzoną i polecaną przez lekarzy weterynarii
    - w ofercie dwie linie pasz oraz dodatki żywieniowe:
- linia prestige - z ekstrudowanych składników
- linia economical - najniższa cena w stosunku do jakości
- dodatki żywieniowe „Nutri Boost”
        - ceny od 1,50 zł / kg
        - przy zamówieniu każdej tony - TRANSPORT GRATIS na terenie całego kraju.
6.SPRZĘT I AKCESORIA DO HODOWLI ŚLIMAKÓWKompleksowe wyposażenie ferm m.in.
- sterowniki klimatu
- stoły do reprodukcji
- skrzynki i siatka do pakowania
- siatki cieniujące
- projekt i wykonanie parków hodowlanych


OPIEKA WETERYNARYJNA NAD ŚLIMAKAMI

Oferujemy:
- opieka weterynaryjna nad stadem reprodukcyjnym
- profilaktyka, diagnostyka i zwalczanie chorób
- bezpłatna diagnostyka dla hodowców z umową


Zapraszamy do współpracy oraz do naszego sklepu.Współpraca z nami!

Zostań hodowcą i zarabiaj z nami na ślimakach. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Reproduktory, podrostki, kokony
Pomoc przy założeniu hodowli
Pasze dla ślimaków
Sprzęt i akcesoria

Przepisy kulinarne

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaproponować Państwu wybrane przez nas przepisy na przygotowanie ciekawych potraw z udziałem ślimaka Helix aspersa Müller. Są to przepisy smaczne, zdrowe o łatwym poziomie przygotowania. Obrazujemy jak w prosty sposób, stworzyć interesujący a zarazem gustowny posiłek dla grona przyjaciół.

Przepisy kulinarne ze ślimaków

Szybki kontakt

 • Telefon:
  885 246 046
 • Email:
  ecosnails@wp.pl
 • Adres:
  Gospodarstwo Rolne Ecosnails
  Stanisławów Drugi 8
  97-420 Szczerców