Hodowla ślimaka Helix aspersa Müller

“Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.”

PODROSTKI i NIEDOROSTKI    Podrostki, błędnie nazywane przez wielu hodowców „oseskami”, są małymi ślimakami mającymi maksymalnie 10 dni życia. Przeznaczone są one do dalszego tuczu w parkach hodowlanych. Od lutego do kwietnia włącznie wypuszczane są z kuwet inkubacyjnych bezposrednio do tunelu foliowego lub w maju do parków hodowlanych zewnętrznych. Zakładając ok 20% straty w trakcie tuczu, przeznaczyć należy ok 120 000 sztuk małych ślimaków do wyhodowania 1 tony zbioru slimaków. Ponieważ sprzedaż podrostków na kilogramy nie daje nam absolutnie żadnej pewności zawartej tam liczby ślimaczków, gdyż np. namoczone wodą podwoją swoją wagę, nie sprzedajemy ich w ten sposób a jedynie w przeliczeniu na sztuki. Podrostki transportowane są do dalszej hodowli w kuwetach inkubacyjnych. Eliminuje nam to ryzyko uszkodzenia ich podczas transportu gdzie przegęszczone mogłyby nie przetrwać podróży na większą odległość. Z sukcesem i bez strat transportujemy podrostki na duże odległości np. do Włoch czy do Hiszpani. Nie należy się również obawiać zmiany środowiska. Niektórzy hodowcy uważają, iż ślimaki urodzone w jednym rejonie kraju źle znoszą adaptację do innych warunków środowiskowych. Jest oczywiście pewien czas (ok 1 tyg.) w trakcie którego ślimaki wypuszczone do parków muszą się zaaklimatyzować. Jest to jednak żadna różnica czy trafi on na pole oddalone od reproduktorni o 20 m czy o 2000 km. Tak czy inaczej zmienia mu się środowisko ze sztucznego jakie panowało w kuwecie inkubacyjnej na środowisko naturalne z dostępem do świeżego powietrza i z różnicami temp. w ciągu doby.
    Niedorostki są ślimakami które nie zdążyły dorosnąć do odpowiedniej wielkości w danym sezonie. Zostają one na jesień zebrane z parków zewnętrznych i zahibernowane. Przeznaczone są do wypuszczenia na wiosnę bezpośrednio na roślinność zieloną w parkach hodowlanych. Są to slimaki które nie mają wywiniętego brzegu skorupy oraz nie przekroczyły 7 g wagi.

Oferujemy:
    - 1-7 dniowe ślimaki do wypuszczenia w tunelu foliowym lub bezpośrednio do parku hodowlanego (dostępność marzec - maj)
    - ceny od 1,80 zł / 100 szt.- ok 2 miesięczne ślimaki niedorostki do wypuszczenia bezpośrednio w parkach hodowlanych (dostępność listopad – kwiecień)
- ceny od 4 zł / kgWspółpraca z nami!

Zostań hodowcą i zarabiaj z nami na ślimakach. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Reproduktory, podrostki, kokony
Pomoc przy założeniu hodowli
Pasze dla ślimaków
Sprzęt i akcesoria

Przepisy kulinarne

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaproponować Państwu wybrane przez nas przepisy na przygotowanie ciekawych potraw z udziałem ślimaka Helix aspersa Müller. Są to przepisy smaczne, zdrowe o łatwym poziomie przygotowania. Obrazujemy jak w prosty sposób, stworzyć interesujący a zarazem gustowny posiłek dla grona przyjaciół.

Przepisy kulinarne ze ślimaków

Szybki kontakt

 • Telefon:
  885 246 046
 • Email:
  ecosnails@wp.pl
 • Adres:
  Gospodarstwo Rolne Ecosnails
  Stanisławów Drugi 8
  97-420 Szczerców